Openbaar Ministerie

25 oktober 2003

Wie kent deze man? Een gereconstrueerd hoofd

Opsporing Verzocht is het gezamenlijke opsporingsprogramma van de politie, Het Openbaar Ministerie en de Avro. In Opsporing Verzocht wordt de televisiekijker ingeschakeld bij het oplossen van (ernstige misdrijven. Aan de kijkers worden gerichte vragen gesteld over een aantal zaken.

In de uitzendingen van maandag 27 oktober (eerste rond 19.30 uur, tweede rond 22.00 uur) aandacht voor de volgende onderwerpen. Uitzending gemist? Of mocht u meer willen weten? Opsporing Verzocht wordt dinsdagmiddag om 13.15 uur op Nederland 1 herhaald.

Vianen: Gewelddadige beroving
In Vianen wordt een man (inclusief zijn bromfiets) aan het einde van de middag van 18 september, bij het viaduct van de A2 Amsterdam-Eindhoven, door vier mannen ontvoerd. Maar wat daarna is gebeurd, blijft een gapend gat in het geheugen van de man. Want pas veel later, komt hij weer bij bewustzijn. Niet in Vianen maar uit het zicht, op een grasveldje in de wijk Kanaleneiland in Utrecht.

Hilversum: Gewapende overval juwelier
In Hilversum wordt 15 oktober om tien uur 's ochtends juwelier Rutgers in de Kerkstraat door twee gewapende mannen bestormd. Ze vluchten even later op een scooter. Een scooter, die gestolen blijkt, en dan tot overmaat van ramp ook nog een tweede keer wordt gestolen.

Loenersloot: Onbekende identiteit dode man
De reconstructie van het hoofd van een onbekende. Het blijkt een succesvol middel te zijn, wanneer alle andere mogelijkheden niet het gewenste resultaat opleveren. Nu is het, in Engeland gereconstrueerde, hoofd van een dode man aan de beurt. Hij werd gevonden in het Amsterdam Rijnkanaal. Hoe hij er uitziet, kunt u zien in deze tweede uitzending.

Krabbendijke: Gezocht
De politie is op zoek naar een pinner die met een gestolen pinpas probeert geld op te nemen. Het lukt hem bij de Rabobank in Krabbendijke waar hij ook wordt vastgelegd op de videocamera's van deze bank. Saillant detail, de man is niet meer één van de jongste!

Rotterdam: Overval met dodelijke afloop
Al eerder, 6 oktober, besteedde Opsporing Verzocht aandacht aan de moord op de als uitermate vriendelijk bekend staande 18-jarige Muhammed Mustafa Erdogan. Hij paste even op de schoenenwinkel van zijn ouders en moest dat met de dood bekopen. Maar er zijn beelden van de mogelijke dader.

Rotterdam: Gewapende overval vrouw
We eindigen deze tweede aflevering met een 65- jarige vrouw die in haar huis wordt overvallen door een keurig geklede man en zijn handlanger. Ze houdt zich kranig maar moet toch toezien dat ze er met de kluis vandoor gaan.

Bovenstaande informatie is ontleend aan de gratis nieuwsbrief die de Avro elke vrijdag verzend. Deze nieuwsbrief is aan te vragen via de website van het programma: www.opsporingverzocht.nl.