Sebastiaan Bleekemolen kan pole position niet verzilveren

Zandvoort, 5 oktober 2003. Team Bleekemolen kende weinig geluk tijdens de beslissende race van de ID&T Clio Renault Sport Cup op Circuit Park Zandvoort. Sebastiaan Bleekemolen uit Aerdenhout, kanshebber op de titel, vertrok van pole position maar viel door een kleine glijpartij terug naar de uiteindelijke negende plaats. Michael Bleekemolen (Aerdenhout) viel uit met een lekke radiateur.

De Finaleraces op Circuit Park Zandvoort vormden het decor van de beslissing in de ID&T Clio Renault Sport Cup. Regerend kampioen Sebastiaan Bleekemolen maakte nog een uitstekende kans op de prolongatie van zijn titel, ondanks dat hij twee races had gemist (!) vanwege zijn deelname aan de Porsche Supercup. Sebastiaan begon de finalerace op de derde plek in de tussenstand, slechts vijf punten achter klassementsaanvoerder Jeroen Reijntjens. Sebastiaan was in de training de snelste, ondanks dat zijn enkel in het loopgips is ingepakt vanwege zijn nagenoeg herstelde gescheurde achillespees. Michael Bleekemolen moest de race vanaf de laatste startrij beginnen. "Toen ik met 180 km/h op de Audi S bocht aankwam, bleek ik helemaal geen remmen meer te hebben." Gelukkig stapte Michael ongedeerd uit zijn beschadigde Clio.

Bij de start van de race van de ID&T Clio Renault Sport Cup nam Sebastiaan Bleekemolen de kop. In de eerste ronde moest hij deze positie afstaan aan Robert van den Berg. Sebastiaan kwam in de tweede ronde in de hitte van de strijd met twee wielen naast de baan terecht. Dat brak hem een bocht later op. "Door de modder op mijn banden brak mijn auto uit, daardoor verloor ik een flink aantal plaatsen", aldus Sebastiaan, die terugviel naar de veertiende plaats. Hij klom in de rest van de race op naar de uiteindelijke negende plaats. "Er had vandaag meer ingezeten, aan de andere kant heb ik laten zien dat ik de snelste ben", aldus Sebastiaan, die de snelste raceronde reed. Waarschijnlijk eindigt hij op de tweede plek in de eindstand. Jeroen Reijntjens, nu nog tweede in het kampioenschap, moet waarschijnlijk 15 punten inleveren vanwege een illegale auto.
De race van Michael Bleekemolen was snel voorbij. "Ik kreeg in de beginfase van de race waarschijnlijk een steentje door de radiateur, daardoor liep de motortemperatuur te hoog op", vertelde hij.

Uitslag: 1. Robert van den Berg, 12 ronden in 23:45.79; 2. Pierre-Yves Corthals, op 0.234; 3. Christiaan Frankenhout, op 0.753; 9. Sebastiaan Bleekemolen, op 3.349; 10. Pim van Riet, op 3.917; 23. Gaston Starreveld, op 1:03.387. Eindstand: 1. Robert van den Berg 107; 2. Jeroen Reijntjens 103; 3 S. Bleekemolen 94; 4. Frankenhout 88; 9. Van Riet 57; 14. M. Bleekemolen 27.
---
Voor de redactie,

Ingezonden persbericht