Gemeente Apeldoorn

Bewoners de Haere verhinderen bodemonderzoek

Een aantal bewoners van woonwagenlocatie de Haere heeft op woensdag 1 oktober medewerkers van onderzoeksbureau Tauw uit Deventer het werken onmogelijk gemaakt.

In het herinrichtingsplan van de gemeente komen er in totaal zes hofjes van 11 woonwagens op de Haere. Omdat de gemeente Apeldoorn wil beginnen met de herinrichting van de Haere is Tauw ingehuurd voor het verrichten van bodemonderzoek. Het onderzoek betreft alleen dat deel van de locatie waar de tijdelijke standplaatsen voor de herinrichting moeten komen. Het onderzoek is nodig om een zogenaamde bodemgeschiktheidsverklaring te kunnen afgeven. In het belang van de toekomstige bewoners wil de gemeente eerst weten wat de toestand van de bodem is.

Medewerkers van Tauw die dinsdag 30 september aan het werk waren voor het bodemonderzoek, is het werken onmogelijk gemaakt. Daarbij zijn door de bewoners diverse intimiderende opmerkingen geuit. Woensdag 1 oktober is het bodemonderzoek onder beperkt toezicht van de politie voortgezet. Omdat ook toen een groep bewoners intimiderend naar de medewerkers van Tauw optrad, is het onderzoek op aanraden van de politie afgebroken. De gemeente beraadt zich over de ontstane situatie.

Voor het laatst bijgewerkt op: 1-okt-2003 04:32