Gemeente Den Haag

september 2003
Kabinet Koningin open tijdens Monumentendagen

Het Kabinet van de Koningin aan de Korte Vijverberg is op zaterdag 13 september aanstaande van 11.00 tot 17.00 uur te bezichtigen voor het publiek. Dit in het kader van de open monumenten-dagen, die dit jaar op zaterdag 13 en zondag 14 september worden gehouden. Ook de Ridderzaal, de Eerste Kamer, de oude zittingszaal van de Tweede Kamer, en de Stadhouderskamer in de Tweede Kamer zijn op zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur opengesteld voor het publiek.
Bovendien is op het Bleyenburg in de Duitse Kerk de loge van Koningin Emma te zien en kan in het Atelier van de Rijksbouwmeester aan het Noordeinde een tentoonstelling over monumenten van de Rijksgebouwendienst worden bewonderd. Den Haag doet met deze openstelling zijn positie als Koninklijke Residentie en nationaal bestuurscentrum eer aan.

Op zaterdag 13 september zijn er in totaal 54 monumenten opengesteld. Voor orgelliefhebbers is er een orgel-estafette georganiseerd van
11.00 tot 16.00 uur in vijf kerken en de Gotische Zaal van de Raad van State. In de totaal 17 kerken, die zijn opengesteld, treden koren op en speelt het orgel.

Oude trams
Oude trams (gele en blauwe) rijden op zaterdag voor het publiek ritten door het Centrum en naar Scheveningen. Op zondag 14 september is het Haags Openbaar Vervoersmuseum open.
Ook op die dag kunnen de Joodse Begraafplaats, de O.L.V. Onbevlekt Ontvangen Kerk, de kapel aan de Brouwersgracht, Noordeinde 164, de Heilige Antonius Abt en de R.K. Begraafplaafplaats worden bezichtigd.

Boerderijen
Het landelijke thema - boerenbouw - wordt in Den Haag nagevolgd via een uitgestippelde fietsroute langs bijzondere historische buitenplaatsen en boerderijen.Deze liggen onder meer in de wijken Leidschenveen en Ypenburg en vormen daar de oorspronkelijke historische bebouwing.

Wederopbouw-periode
Uit de wederopbouw-periode is een aantal kenmerkende gebouwen te bezichtigen, zoals de Pastoor van Arskerk van Aldo van Eyck uit 1966 en de Horeca- en Techniek-school uit 1960. Ook het Segbroek College van architect Oud met wandschilderingen van Karel Appel is open voor het publiek.

De Open Monumentendag-brochure is verkrijgbaar bij de VVV-kantoren, het Gemeentelijk Contactcentrum in het Stadhuis, de Openbare Bibliotheek en de Stadsdeelkantoren.