Ingezonden persbericht
Activiteiten en tentoonstellingen Rijksmuseum voor Volkenkunde, Leiden
zaterdag 6 september t/m zondag 21 september
Zaterdag 6 september
13.30-14.30 uur themarondleiding
Zondag 7 september
13.30-14.30 uur themarondleiding
doorlopend Frank Zichem reeks: documentaire Wij slaven van Suriname: Anton de Kom De documentaire 'Wij slaven van Suriname' vertelt het levensverhaal van Anton de Kom en belicht zijn visie op de geestelijke slavernij, waarvan de trauma's vandaag de dag bij een groot deel van de Surinaamse bevolking nog voelbaar zijn.
Zaterdag 13 september
13.30-14.30 uur rondleiding Noordpoolgebieden en Noord-Amerika
Zondag 14 september
12.00-13.00 uur optreden shakuhachi. Kees Kort bespeelt de shakuhachi, een Japanse bamboefluit, bij de boeddha's in de Japanzaal.
13.30-14.30 uur rondleiding Midden- en Zuid-Amerika
doorlopend Wereldboot Kinderfilmspecial Latijns Amerika. Uit de reeks van de Wereldboot worden deze dag drie afleveringen getoond. In de films Zoete Regen, De verborgen schatten van Qala Qala en Vreemde Vrienden maken de kijkers kennis met kinderen uit Suriname, Bolivia en Mexico.
Zaterdag 20 september
13.30-14.30 uur rondleiding Afrika
Zondag 21 september
13.30-14.30 uur rondleiding West- en Centraal-Azië
doorlopend documentaire Myths of mankind. Inca documentaire over het ware verhaal van de val van het Incarijk.
TENTOONSTELLINGEN
Vaste tentoonstelling
Aan de hand van de wereldberoemde collecties gaan bezoekers op reis. De tocht voert langs topstukken uit Indonesië, Oceanië, China, Japan en Korea naar Centraal- en West-Azië, de Poolgebieden, Noord-, Midden- en Zuid-Amerika en Afrika.
24 september t/m 29 augustus 2004
Met Kuifje naar de Inca's
Vanaf 24 september 2003
Galerijtentoonstelling Koffie, foto's van Thom Hoffman
T/m 8 september 2003
Galerijtentoonstelling Herdenking slavernijverleden, foto's van Hans en Laura Samsom
t/m 7 december 2003
galerijtentoonstelling De draagsters van Accra, foto's van Ton Hendriks
t/m 28 september 2003
galerijtentoonstelling Het Hiddink-effect, Zuid-Koreanen over hun held, foto's van Paul van Riel
t/m 2 november 2003
galerijtentoonstelling De engelen van Bantar Gebang, leven op de vuilnisbelt van Jakarta, foto's van Thom Hoffman
t/m 28 september 2003
galerijtentoonstelling Een Nederlandse diplomaat in Jemen, foto's van Daniël van der Meulen
t/m 2 november 2003
galerijtentoonstelling Chinese schilderingen achter glas
t/m 4 januari 2004
galerijtentoonstelling Het persoonlijke is politiek door de ogen van Hedy d'Ancona
t/m 4 januari 2004
galerijtentoonstelling Red Calico, Foto's en textielen Roy Villevoye
Rijksmuseum voor Volkenkunde, Steenstraat 1, Postbus 212, 2300 AE Leiden
T 071 5168 800 Internet www.rmv.nl E-mail info@rmv.nl
Openingstijden: dinsdag t/m zondag van 10-17 uur; gesloten op maandagen, 1 januari, 3 oktober en 25 december.
Entree: volwassenen ¬ 6,50 | kinderen 4 t/m 12 jaar, 65+ en CJP ¬ 3,50 euro | museumjaarkaart gratis | Rabobankpas en NS-kaart met MJK 50% korting | woensdag gratis entree