PERSBERICHT - 2003-08-22

Wiegel voorgedragen als ANVR-voorzitter

VVD-coryfee Hans Wiegel is door het bestuur van het Algemeen Nederlands Verbond van Reisondernemingen (ANVR) voorgedragen als de nieuwe voorzitter van de reisbrancheorganisatie. Na goedkeuring door de ANVR-leden neemt Wiegel in december de voorzittershamer over van voormalig PvdA-minister Ed van Thijn. Van Thijn is inmiddels negen jaar ANVR-voorzitter en heeft daarmee de maximale bestuurstermijn volgemaakt.

De heer Wiegel (62) is tevens voorzitter bij de brancheorganisaties Zorgverzekeraars Nederland en het Centraal Brouwerij Kantoor.

Het Federatiebestuur van het ANVR is zeer verheugd met de bereidheid van de heer Wiegel het voorzitterschap op zich te nemen. Met Wiegel krijgt het ANVR een zeer ervaren en ondernemend bestuurder met uitgebreide politieke kennis in haar midden. Hij voldoet daarmee in ruime mate aan het voor het voorzitterschap opgestelde profiel. Het bestuur van het ANVR verwacht dat de leden in de najaarsvergadering de benoeming met enthousiasme zullen bekrachtigen.

Het Algemeen Nederlands Verbond van Reisondernemingen is de brancheorganisatie waarbij zon 650 leden (ca. 95%) uit de Nederlandse reismarkt zijn aangesloten. Ruim 210 reisorganisatoren (touroperators) en zon 2200 (zaken-)reisagenten verzorgen op jaarbasis voor ruim 7 miljoen reizigers vakanties en zakenreizen.

Het ANVR biedt de consument kwaliteit en zekerheid met onder andere de ANVR Reisvoorwaarden, de ANVR Boekingsvoorwaarden en tal van kwaliteitseisen. Alle ANVR reisondernemingen zijn tevens aangesloten bij de Stichting Garantiefonds Reisgelden (SGR) en de Stichting Calamiteitenfonds Reizen.

Het ANVR speelt een actieve rol in het behoud van het milieu en geeft invulling aan een milieubeleidsplan om ook in de toekomst de kwaliteit van het reizen op een hoog peil te houden.