Gemeente Weert

13/08/2003

Ook in Weert zijn sirenes voortaan maandelijks te horen

Met ingang van de maand september a.s. zullen voortaan elke eerste maandag van de maand om 12.00 uur de sirenes van het landelijke waarschuwings- en alarmeringsstelsel voor iedereen duidelijk hoorbaar worden getest. Ook in Weert zal dat uiteraard het geval zijn.

Met dat maandelijkse testen van de sirenes komt het proefalarm te vervallen dat één keer per jaar elke eerste woensdag in juni werd gehouden.

Omdat het alarmsignaal - dat slechts één keer per jaar te horen was - door burgers niet of weinig werd herkend, heeft de rijksoverheid besloten terug te keren naar het systeem van maandelijks testen. Vroeger geschiedde dat ook maandelijks. Het één keer per jaar laten horen van de sirenes had niet het gewenste effect dat burgers altijd en overal dat signaal als alarmsignaal herkenden.

De sirenes zullen elke eerste maandag van de maand éénmaal 1 minuut en 26 seconden hoorbaar zijn. Niet echt lang dus. Men wil daarmee overlast en irritatie voorkomen.