PERSBERICHT
NIB Capital Private Equity neemt Methylamine & Derivaten divisie van UCB over
Amsterdam, 6 augustus 2003 - NIB Capital Private Equity en UCB, een Belgisch beursgenoteerd bedrijf in farma en speciaal chemicaliën, hebben een akkoord bereikt over de overname door NIB Capital Private Equity van de wereldwijde Methylamine & Derivaten activiteiten van UCB voor EUR 115 miljoen. Naar verwachting wordt de transactie op 30 september 2003 afgerond. Het huidige management team behoudt de leiding van het bedrijf en neemt ook een participatie in het bedrijf. Na de afronding van de transactie, zal het bedrijf zijn activiteiten voortzetten onder de naam 'Taminco', de naam van de business unit waarin de Methylamine & Derivaten activiteiten van UCB al waren gegroepeerd.
Deze transactie onderstreept NIB Capital Private Equity's ambitie marktleider te worden in de buyout markt voor middelgrote bedrijven in België. De Belgische markt wordt steeds aantrekkelijker voor buyout fondsen die zich richten op middelgrote ondernemingen en NIB Capital Private Equity is, met een lokaal team van buyout specialisten in Antwerpen, ideaal gepositioneerd om deze kansen te benutten.
De toekomstige strategie van Taminco is gericht op het verder versterken van haar leidende marktpositie door wereldwijde uitbreiding van haar activiteiten, ondersteund door de financiële kracht van het wereldwijde netwerk van NIB Capital Private Equity. Taminco's strategie richt zich verder op technologische innovaties en het voortdurend verbeteren van haar klant relaties.
Profiel van Taminco
Taminco is één van 's werelds grootste producenten van methylamine, een basisproduct voor de farma en chemische industrie. Verder specialiseert de onderneming zich in een aantal methylamine derivaten voor diverse industrieën waaronder agrochemische producten, dierlijke additieven, specifieke solventen, waterbehandelingen en surfactanten. Taminco's hoofdkantoor is gevestigd in Gent en de onderneming heeft wereldwijd 15 verkooppunten met productieeenheden in België (Gent), Duitsland (Leuna) en China (Sjanghai). Taminco heeft ongeveer 500 mensen in dienst en genereerde in 2002 een omzet van EUR 186 miljoen.
Pol Vanderhaeghen, Directeur van Taminco: "Wij zijn verheugd over de transactie omdat het duidelijkheid schept over de toekomst van Taminco voor onze klanten, werknemers en alle andere betrokken partijen. De huidige activiteiten van de Methylamiden en Derivaten divisie, in combinatie met een sterke financiële partner, zorgen voor een goede positionering om onze ambitieuze groeistrategie te realiseren. Centraal in de strategie van de onderneming staat een expansie in nieuwe markten van methylamide derivaten en uitbreiding van geografische markten."
Volkert Doeksen, Managing Partner en CEO van NIB Capital Private Equity, voegt daaraan toe: " Wij konden onze kennis van deze chemische niche goed gebruiken bij deze transactie, die qua omvang en activiteiten perfect past binnen onze buyout portfolio. Vanwege Taminco's positie als marktleider en het ondernemend ingestelde management, zijn we bijzonder tevreden met deze aanwinst voor onze portfolio."
- Einde van het Persbericht -
NIB Capital Bank N.V.
NIB Capital Bank N.V.