Provincie Utrecht

Persbericht

Zwemverbod Nieuwersluis opgeheven

16-7-2003
Het zwemverbod bij zwemvereniging Zwemlust te Nieuwersluis is ingetrokken. De laatste bemonsteringresultaten tonen aan dat de hoeveelheid door cyanobacteriën geproduceerde gifstoffen ruim onder de toegestane norm ligt. Ook aan de overige waterkwaliteitsnormen wordt voldaan. Bij Zwemlust te Nieuwersluis kan daarom weer gezwommen worden.

Cyanobacteriën zijn een natuurlijk fenomeen in oppervlaktewater die in sommige gevallen tot overlast kunnen leiden. Waardoor de bacterie zich plotseling snel vermeerdert is in veel gevallen onduidelijk. Met het waterschap, de beheerder en de provincie bespreken welke maatregelen in de toekomst eventueel getroffen kunnen worden ter verbetering van de waterkwaliteit.

De provincie adviseert u om bij twijfel over de waterkwaliteit contact op te nemen met de zwemwatertelefoon van de provincie Utrecht, 030 - 258 21 58 of pagina 725 van teletekst te raadplegen.

Meer informatie: Jeroen van Houten, telefoon 030 258 2122 of Jeroen.van.Houten@provincie-utrecht.nl