FNV BONDGENOTEN
Aldi spant kort geding aan tegen FNV Bondgenoten
De directie van het distributiecentrum van Aldi in Best spant een kort geding aan tegen FNV Bondgenoten. De werkgever wil hiermee een einde maken aan de staking die gisterochtend begon en vandaag doorgaat. Het kort geding vindt plaats bij de rechtbank aan het Vrouwe Justitiaplein 1 in Utrecht om 15.00 uur. Het kort geding dat om 14.00 uur zou dienen in Den Bosch komt hiermee te vervallen.
De werknemers van het distributiecentrum in Best begonnen gisterochtend een wilde staking, omdat ze de voortdurende intimidaties door leidinggevenden zat zijn en ze zich verzetten tegen het schorsen van twee werknemers die opkwamen voor de belangen van collega's. Gisteravond heeft FNV Bondgenoten de staking overgenomen nadat de werkgever niet in wilde gaan op een ultimatum.
De werkgever weigert in te gaan op de eisen van de werknemers, die onder meer een gesprek willen met de directeur van de Aldi Holding en het intrekken van de schorsing van twee collega's.
Bij Aldi in Best is al jarenlang sprake van een gespannen situatie tussen leidinggevenden en werknemers. Dit leidde in 2000 al tot een wilde staking, waarna afspraken zijn gemaakt om de verhoudingen te herstellen. De werkgever blijkt zich nu echter niet aan deze afspraken te houden, waardoor gisteren opnieuw de vlam in de pan sloeg. Het vertrouwen tussen leidinggevenden en werknemers is weg en de emoties onder werknemers lopen hoog op.
Er zijn zo'n 110 stakers, die zich hebben verzameld in het actiecentrum in cafe/zalencentrum 'De Valkenhorst' aan de Oirschotsedijk in Best. De werknemers zullen zich vanmiddag naar Utrecht begeven om bij het kort geding aanwezig te zijn.
De werkgever probeert de staking te breken door het inzetten van externe bedrijven en het inhuren van uitzendkrachten. FNV Bondgenoten heeft hierop de Arbeidsinspectie ingeschakeld aangezien het hier besmet werk betreft.
Meer informatie:
Nathalie Koopman, voorlichter FNV Bondgenoten
030 - 2738389 of 06-51406105
16 jul 03 12:10