Ingezonden persbericht


Korps: Limburg-Zuid, plaats: Maastricht 24-04-2003 Perbericht district Heerlen, (JC 13.30 u)
Donderdag 24 april 2003

District Heerlen
Nuth; aanrijding
Afgelopen woensdagavond, omstreeks 19.10 uur vond op de kruising Valkenburgerweg / Boschweg in Nuth een aanrijding plaats. Een 39-jarige automobilist uit Valkenburg botste met zijn auto tegen een motor, bestuurd door een 26-jarige man uit Brunssum.
De motorrijder kwam tengevolge van de aanrijding met zijn motor ten val en raakte gewond. De Brunssumse motorrijder werd met een gebroken been per ambulance overgebracht naar het Atriumziekenhuis in Heerlen. De politie stelt een nader onderzoek in naar de precieze oorzaak en toedracht van de aanrijding.

Brunssum; rijbewijs ingevorderd
De politie heeft het rijbewijs ingevorderd van een 20-jarige automobilist uit Heerlen. Die reed afgelopen woensdagavond met zijn auto op de Schinvelderstraat in Brunssum waarbij de politie bij diens controle een snelheid had gemeten van 104 km p/u. Ter plaatse geldt een maximumsnelheid van 50 km p/u (binnen bebouwde kom). De politie maakt proces-verbaal op tegen de verdachte.

Heerlen; alcoholcontrole
In de afgelopen nacht van woensdag op donderdag hield personeel van de regiopolitie Limburg Zuid, de Koninklijke Marechaussee en het Verkeershandhavingsteam een
alcoholcontrole in het politiedistrict Heerlen. Op drie locaties, de Akerstraat, de Rimburgerweg en de Emmaweg in Brunssum onderwierpen zij in totaal 770 automobilisten aan een blaastest. Daarvan bleken 14 automobilisten te diep in het glaasje gekeken te hebben. De gemeten waarden varieerden van 0,5 tot en met 1,5 promille.
Bij de controle op de Akerstraat in Brunssum kwam een automobilist aangereden met een gemeten snelheid van ruim 80 km p/u terwijl ter plaatse een maximum snelheid geldt van 50 km p/u (binnen bebouwde kom). Bij nadere controle kreeg de politie vervolgens aanwijzingen dat de automobilist, een 42-jarige man uit Heerlen onder invloed achter het stuur van zijn auto zat.
De verdachte werd voor nader onderzoek aangehouden, waartegen hij zich echter verzette en op een gegeven moment ook slaande beweging maakte naar de politieagent (die dit wist te ontwijken). De aangehouden verdachte werd overgebracht naar het politiebureau alwaar ademanalyse uitwees dat hij ruim driemaal zoveel alcohol in zijn bloed had (tussen 1,5 en 1,6 promille) dan wettelijk maximaal is toegestaan (0,5). De verdachte werd ter ontnuchtering ingesloten en de politie vorderde het rijbewijs in van de verdacht en maakt proces-verbaal tegen hem op.