Gemeente Heeze-Leende


Evaluatie portefeuilleverdeling College

Ruim een jaar geleden is het huidig College aan de slag gegaan. Nu, één jaar na dato, is het een goed moment om de portefeuilleverdeling te evalueren.

Bij de totstandkoming van de portefeuilleverdeling in 2002 is door de deelnemende politieke partijen in het College een ruwe schets meegegeven. De portefeuille van wethouder Noordman had als zwaartepunt Ruimtelijke Ordening en Verkeer, de portefeuille van wethouder Mikkers als zwaartepunt Welzijn en de portefeuille van wethouder Maas Openbare werken.

Nu, een jaar na de start, heeft het College haar portefeuilleverdeling kritisch beoordeeld. Bij deze beoordeling is de ruwe schets van vorig jaar als maatgevend aangehouden.

Geconstateerd wordt dat niet in alle gevallen een inhoudelijke overweging ten grondslag ligt aan de portefeuilleverdeling. Zo is de keuze om automatisering te ontkoppelen van bedrijfsvoeringsaspecten een, bij nader inzien, niet gewenste. Het College heeft dan ook besloten dit onderdeel in de portefeuille van de burgemeester te plaatsen.

Het beleidsterrein 'recreatie en toerisme' is op tal van onderdelen verweven met het beleidsveld 'economische zaken'. In het economisch beleidsplan dat op dit moment wordt geformuleerd heeft het onderdeel ' recreatie en toerisme' dan ook nadrukkelijk aandacht. Vanuit dit licht bezien acht het College het nuttig en noodzakelijk dat deze twee beleidsterreinen met elkaar in verbinding worden gebracht. De aantrekkingskracht van onze omgeving en de aanwezige potenties op het terrein van recreatie en toerisme staan bovendien in een schril contrast met de rol die de gemeentelijke overheid daarin speelt. Vanwege bovenstaande overwegingen wordt het onderdeel recreatie en toerisme toegevoegd aan de portefeuille van wethouder Noordman.