Korps: Limburg-Zuid, plaats: Maastricht 6-02-2003
Persberichten district Sittard (HP 15.30 uur) Donderdag 6 februari 2003

Obbicht/Buchten, snelheidscontrole.

Op woensdag 5 februari 2003 hebben op de Kasteelstraat te Obbicht en de Havenweg te Buchten snelheidscontroles plaatsgevonden. Op de Kasteelstraat werd tussen 13.30 en 15.00 uur de snelheid gemeten van 140 motorvoertuigen waarvan 26 bestuurders harder reden dan de toegestane snelheid van 50 km per uur. De hoogst gemeten snelheid bedroeg 79 km.
Op de Havenweg te Buchten werd tussen 15.00 en 16.30 uur gecontroleerd. Van de 177 gecontroleerde motorvoertuigen reden 12 bestuurders harder dan 50 km per uur. De hoogst gemeten snelheid bedroeg 65 km per uur. Alle overtreders krijgen het proces-verbaal thuis gestuurd.

Pittbullregeling toegepast op hond Sittardenaar. De politie van Sittard heeft woensdagmiddag 5 februari 2003 de 2-jarige Amerikaanse Staffordshire terriër van een 18-jarige inwoner van Sittard in beslag genomen.
De politie zag de jongeman met twee honden over de Van Goghstraat lopen. Omdat een van de honden een pittbull-achtige was werd de man aangesproken en naar de papieren van dit dier gevraagd. Omdat het beest niet geregistreerd stond en de eigenaar niet beschikte over een stamboom, viel het onder de zogenaamde Pittbull regeling. De hond werd, omdat de Amerikaans Staffordshire tot de Pittbull-achtigen hoort en in Nederland verboden zijn als ze geen stamboom hebben, in beslag genomen.
In opdracht van de officier van justitie werd de hond door een dierenarts afgemaakt.

In Nederland mogen fokkers alleen maar fokken met honden die zelf een stamboom hebben. Zij moeten vervolgens het nest jongen aanmelden voor een stamboom. De pups worden dan getatoeëerd en voorzien van een chip en zijn pas dan legaal.