Golfbreker draagt opnamen over aan Archiefdienst

datum: 4 februari 2003

Tijdens een uitzending van Golfbreker Radio op woensdag 29 januari zijn door Huub Hemels, archivaris van de omroep, aan Agnes Witte van de Gemeentelijke Archiefdienst compact discs en minidiscs overhandigd met daarop hoogtepunten uit het geluidsarchief van de Golfbreker. Er is een selectie gemaakt uit de periode 1955 - toen de Golfbreker begon
- tot 1978. Allerlei maatschappelijke thema's komen aan de orde. Zo is er een gesprek met de laatste baas van de veerpont over de Eem en laat een nieuwe politiecommissaris zijn licht schijnen op de verkeerssituatie in Amersfoort, pornografie en drugsgebruik. Ook is een reportage over een driedaagse hearing in de Markthal opgenomen met wethouder Huslage, waarin de veranderingen in de binnenstad ter sprake komen. Interessant is daarnaast een interview met de burgemeester van Zuidafrikaans Amersfoort.
Binnenkort zullen de verschillende items in de bibliotheekcatalogus van de Archiefdienst worden beschreven. Ze zijn dan ook te beluisteren op de studiezaal.