Korps: Utrecht, plaats: Utrecht 28-04-2001

Politiebericht Utrecht: district Heuvelrug, 13.30 uur
Politiejunioren houden winkeldief aan

VEENENDAAL Op de Passage werd een agent en twee politiejunioren vrijdagmiddag rond vier uur aangesproken door personeel van een winkel die aangaven dat er zojuist een winkeldiefstal was gepleegd en dat de verdachte en nu vandoor was gegaan.

De agent en de politiejunioren zetten de achtervolging in waarna de junioren de verdachte, een 14-jarige jongen uit Veenendaal, konden aanhouden.

Op het politiebureau bleek uit verklaringen, dat de jongen een pakje condooms gestolen had, maar die droeg hij niet meer bij zich. Toen de politiejunioren vervolgens de looproute van de jongen nagingen, vonden ze op de plaats van de aanhouding het weggegooide pakje condooms.

De jongen bekende zijn diefstal en in overleg met de gewaarschuwde ouders is besloten dat hij een alternatieve straf zal krijgen.

Brand in woning

VEENENDAAL Op het Schrijverspark is in een woning vrijdagochtend rond kwart over tien brand uitgebroken. De bewoonster had een pan met olie op het vuur gezet om te gaan bakken. Toen zij de keuken even had verlaten was brand uitgebroken in de keuken.

De brandweer had de brand snel onder controle. Niemand raakte gewond.

Man gewond

VEENENDAAL Op de Hoofdstraat is vrijdagmiddag om tien over twee een 83-jarige man uit Veenendaal van zijn fiets gevallen. Hierdoor kwam hij met zijn hoofd tegen een paal terecht en raakte de man buiten kennis.

Hij is met onbekend letsel overgebracht naar het UMC.

Onder invloed achter het stuur

VEENENDAAL Op de Munnikenweg heeft de politie vrijdagmiddag rond tien over half zeven een 46-jarige Veenendaler laten blazen. De man viel op door zijn rijgedrag. Het bleek dat hij teveel alcohol op had (1,10 promille). De man kreeg een boete van 900 gulden en een rijverbod van vier uur.

Op de Hoogstraat zagen agenten vrijdagavond rond half elf een bestuurder met hoge snelheid rijden. Toen hij op de hoek Hoofdstraat/ Zandstraat staande gehouden werd, rook de man sterk naar alcohol en moest hij blazen. De uitslag was dusdanig dat de man mee moest naar het politiebureau. Hier bleek de man 1,1 promille alcohol in zijn bloed te hebben.

Omdat dit al de derde keer in de afgelopen vijf jaar was dat de man met alcohol op achter het stuur betrapt werd, is zijn rijbewijs ingenomen en zal hij zich voor de rechter moeten verantwoorden.