Leger des Heils

Landelijke actie Leger des Heils


- Februari 15, 2001 - 1:45 PM

Almere 9 februari 2001

Huishoudens in heel Nederland krijgen in de periode van 18 februari tot en met 3 maart een brief van het Leger des Heils in de bus. Daarmee doet het Leger een beroep op de bevolking om het werk in de welzijns- en gezondheidszorg van de organisatie financieel te ondersteunen.

Dit jaar besteedt het Leger des Heils tijdens de landelijke actie vooral aandacht aan het feit dat veel menselijke nood voor de samenleving niet zichtbaar is. Mensen in nood weten soms niet waar ze terechtkunnen of durven niet goed om hulp te vragen. Problemen stapelen zich dan snel op. Zo kampen 200.000 huishoudens met ernstige schulden en vaak komen die moeilijkheden niet alleen. Uiteindelijk kunnen mensen hun onderdak verliezen.

Steeds meer hulpvragers doen een beroep op de verschillende voorzieningen van het Leger des Heils, zoals die voor dak- en thuislozen. Daarbij constateert het Leger met name ook een toenemend aantal vrouwen en kinderen dat op straat komt te staan. Om complexe problemen goed aan te kunnen pakken heeft het Leger een breed hulpaanbod: van ouderenzorg tot jeugdhulpverlening, van maatschappelijke opvang tot woon- en trainingstrajecten. Onder de nieuwere ongesubsidieerde projecten valt bijvoorbeeld 10 Voor Toekomst. Met dit programma worden gezinnen die hun zelfstandigheid dreigen te verliezen, aan de hand van tien aandachtspunten begeleid naar een gezamenlijke toekomst.